Hlavní informace

Musli konopne dla koni, 15 kg

EAN8594183382012
Price
Cena sprzedaży 152,00 zł
W magazynie

Potrzebujesz osobistej pomocy lub konsultacji?

info@konopie-zdrowie.pl | PN-PT: 8.00-16.00

W 100% naturalna pasza konopna dla koni hobbystycznych. Nie zawiera melasy i konserwantów.
 Napisz komentarz

Musli konopne dla koni

Musli konopne bez owsa to w 100% naturalna i zbilansowana pasza dla koni. Jest to pasza, która została opracowana z pomocą dietetyków. Nie zawiera konserwantów i jest przeznaczona na pokrycie dziennej dawki pokarmowej dla koni hobbystycznych. Nadaje się do stosowania jako pasza pełnoporcjowa lub jako dodatek do obecnej paszy. Musli nie zawiera melasy, pleśni i kurzu, jest odpowiednie dla koni wrażliwych, alergicznych i dyszących. Może być również podawane koniom ciężarnym, starym lub w okresie rekonwalescencji.

Skład musli konopnego dla koni

Lucerna, otręby konopne, wytłoki z siemienia lnianego, płatki kukurydziane, wytłoki z jabłek, marchew, buraki, chleb świętojański i trawa cytrynowa.

Świeżo zebrana lucerna jest uważana za cenne źródło wysokiej jakości aminokwasów, a także zawiera wiele witamin, takich jak witaminy A i E, beta karoten i witaminy z grupy B. Otręby konopne to idealne źródło naturalnego nierozpuszczalnego błonnika, niezbędnego do prawidłowej perystaltyki (mikroruchów) jelit, przyczyniającego się do dobrego trawienia i wydalania. Nasiona lnu są najbogatszym źródłem lignanów, które mają działanie przeciwutleniające. Płatki kukurydziane zwiększają strawność paszy i zawierają witaminę B. Wytłoki z jabłek poprawiają ogólną odporność organizmu. Marchew jest bogatym źródłem karotenu i witaminy B. Buraki wspomagają pracę wątroby, żołądka i produkcję żółci. Karob jest odpowiedni dla koni z problemami trawiennymi, zaburzeniami równowagi i biegunką. Przyczynia się do zdrowej sierści, skóry i kopyt. Ogólnie rzecz biorąc, wspomaga trawienie i eliminację. Zawarte polifenole mają silne działanie hamujące na enzymy trawienne. Ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antyseptyczne oraz nie wywołuje alergii. Trawa cytrynowa obniża poziom cholesterolu we krwi i poprawia przyswajanie pokarmów.

Dawkowanie musli z konopi

Dla koni dawka 0,8-1,5 kg/dzień. Dawka powinna być dostosowana do wieku i kondycji zwierzęcia.

W sezonie pastwiskowym można podawać niższe dawki, w zimie dawkę należy zwiększyć.

Zalecamy podawanie wraz z musli odpowiedniego suplementu mineralnego.

Opracowane wspólnie z dietetykami koni

Podczas produkcji musli konopnego, wszystko dokładnie skonsultowaliśmy i dopasowaliśmy z wiodącym czeskim ekspertem w dziedzinie żywienia koni: Bc. Lucie Hájková - Vyzivakone.cz  

Cała pasza była opracowywana przez kilka miesięcy, stopniowo wprowadzaliśmy ją do diety różnych koni i testowaliśmy.

Zawartość substancji zgodnie z analizą laboratoryjną:

Zawartość wilgoci 8,2 %.
Sucha masa ogółem 91,8 %.
Popiół 4,99 %
Substancja azotowa (NL 6,25) 13,8 %
Fosfor (P) 0,4 %.
Wapń (Ca) 0,4 % Wapń (Ca) 0,4 %
Magnez (Mg) 0,17 % Sód (Na) 0,02
Sód (Na) 0,02 % Włókno
Błonnik 25,3 %
Tłuszcz 8,49 %.

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.

There are yet no reviews for this product.