Hlavní informace
 Napisz komentarz

W dążeniu do żywienia koni w sposób jak najbardziej naturalny, ostatnio kładzie się nacisk na pasze niskozbożowe, albo całkowicie bezzbożowe, bez melasy, wolne od chemicznych witamin, minerałów, aromatów, barwników i konserwantów. Ponieważ na rynku jest prawdziwy niedobór tych "zdrowych" pasz, postanowiliśmy wymyślić specjalną paszę z konopiami dla twoich koni: Musli konopne dla koni.


Karmienie koni musli

Hodowcy koni często mylnie uważają, że niezbędne składniki odżywcze znajdują się w granulacie, a musli jest tylko "luksusowym przysmakiem". Z tego powodu często podają granulat jako "danie główne", a musli jest bardziej przydatne w diecie konia. Jednak musli jest paszą pełnowartościową i może być porównywane do granulatu. Może być więc traktowane jako pasza uzupełniająca, ale także jako pasza pełnowartościowa. Musli jest uzupełnieniem składników odżywczych, których brakuje w paszach objętościowych.

Przedstawiamy: musli konopne dla koni

Wzięliśmy pod uwagę wszystkie wymagania żywieniowe koni i chcieliśmy wprowadzić na rynek coś, co spełni podstawowe wymagania żywieniowe, a jednocześnie będziesz wiedział, że twój koń zawsze ma w swoim wiaderku to, co najlepsze. Konopie są bardzo ważne w żywieniu koni! I dlatego właśnie powstało to rozwiązanie: Musli konopne dla koni od Konopie-Zdrowie.pl, które nie zawiera zbóż i zawiera zbilansowane składniki w 99% pochodzenia czeskiego, ponieważ wspieramy lokalnych producentów.

Musli konopne dla koni - skład i działanie

Gwarantujemy jakość składu musli konopnego. Jest to zbilansowana, w 100% naturalna pasza bez konserwantów, owsa i melasy. Nie musisz się martwić o obecność pleśni czy kurzu. W składzie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości otręby konopne, olej konopny oraz mieszankę starannie dobranych składników, w tym ziół.

Niesamowitą zaletą musli Konopie-Zdrowie jest łatwość przygotowania, ponieważ nie wymaga ono namaczania. Możesz więc przygotować pokarm dla swojego pupila dosłownie w mgnieniu oka.

Poszczególne składniki muesli konopnego i ich działanie

  • lucerna

- zbierana ze świeżych roślin, gwarantuje zawartość aminokwasów oraz witamin A, B i E

  • otręby konopne

- wysoka zawartość błonnika (75%), gwarantująca dobre trawienie i wydalanie z organizmu

  • olej konopny

- zawiera idealne proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3-6-9, korzystnie wpływa na skórę i sierść zwierzęcia, wspomaga prawidłowe trawienie

  • wytłoki z siemienia lnianego

- źródło lignanów, przeciwutleniacz

  • płatki kukurydziane

- kolejne źródło witaminy B, a jednocześnie gwarancja dobrej strawności musli

  • wytłoki z jabłek

- wzmacniają odporność

  • marchewki

- znana z wysokiej zawartości karotenu i witaminy B

  • buraki

- korzystny wpływ na żołądek, wątrobę i pęcherzyk żółciowy

  • karob

- przeciwdziała biegunkom i problemom z trawieniem lub wydalaniem, wspomaga naturalny stan skóry, sierści, kopyt, ma zdolność niszczenia bakterii i wirusów, hipoalergiczny

  • trawa cytrynowa

- zdolność do obniżania cholesterolu i wspomagania trawienia

W 100% naturalna pasza konopna dla koni hobbystycznych. Nie zawiera melasy ...

Cena
Cena sprzedaży 152,00 zł

Dla kogo jest i nie jest odpowiednie musli konopne?

Zgodnie z zaleceniami dietetyka koni, pani Bc. Lucie Hájková, musli konopne jest odpowiednie dla wszystkich kategorii koni. Szczególnie dla koni z potrzebą ustabilizowania trawienia, dla koni cierpiących na letnie wysypki, dla koni z niedoborem wagi lub dla młodych i rosnących koni i kucyków.

"Konopie w różnych postaciach (otręby, wytłoki, olej i całe nasiona) są moim ulubionym składnikiem przy układaniu planów żywieniowych".
Bc. Lucie Hájková
dietetyk i ekspert ds. żywienia zwierząt gospodarskich

Jeśli twój czworonożny pupil ma problemy z trawieniem, to musli z konopi jest dla niego jak najbardziej odpowiednie. Jeśli jednak twój koń jest bardziej obciążony sportowo, wybierz paszę o wyższej zawartości energii w postaci zbóż (jęczmień, owies itp.).

Dawkowanie musli z konopi

Odpowiednie dawkowanie musi być dostosowane do wielkości, kondycji i obciążenia twojego konia. Ogólnie jednak dzienna dawka waha się w granicach 800-1500 g/dzień.

Możesz zmniejszyć dawkę latem i zwiększyć ją zimą, w zależności od dostępności pastwiska.

Jeśli nadal wahasz się, czy włączyć musli konopne do diety swojego czworonożnego przyjaciela, ale chciałbyś dodać mu energii, zalecamy stosowanie jednego ze składników musli konopnego: makuchów i otrębów konopnych lub oleju konopnego.

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednie musli dla konia?

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na stosunek wapnia do fosforu. Jeśli fosfor przeważa, pasze te nie nadają się na dłuższą metę jako główne źródło pożywienia. Mogą one zakwaszać organizm i prowadzić do zaburzeń równowagi, nie tylko niestrawności.

Zawsze dokładnie rozważ, czy mieszanka paszowa na bazie zbóż jest naprawdę odpowiednia dla twojego konia. Skup się na strawności poszczególnych składników oraz zawartości włókna, witamin i minerałów. Najlepiej skonsultuj zawartość wybranej przez siebie mieszanki ze specjalistą.

Wybierając musli dla swojego konia, prawdopodobnie natkniesz się także na różne rodzaje otrębów, nasion, ciastek, warzyw i owoców, ziół lub olejków. W tym przypadku należy uważać na stosowane ilości. Czasami są one dodawane tylko po to, by "zrobić wrażenie na kliencie", a ich ilość w gotowej paszy jest tak znikoma, że efekt jest naprawdę znikomy.


Autor artykułu:

Lucka to osoba, którą zawsze spotykasz pozytywnie iz uśmiechem na twarzy. Ma pozycję menedżera online, wspiera i promuje sprzedaż na rynkach czeskim i niemieckim. Jest także ambasadorem konopie dla zwierząt. Lucie kocha przyrodę, zwierzęta i lubi uprawiać sport.

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.