Hlavní informace
 Napisz komentarz

Na temat wiosennego zmęczenia i potrzeby detoksykacji organizmu napisano już wiele artykułów. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do szanowania cykli przyrody. Dlatego wiosenne oczyszczanie poświęcamy nie tylko na mycie okien, prace w ogrodzie i wymiatanie pająków z naszych domów, ale także na oczyszczanie organizmu. Spróbuj więc wiosennego detoksu z konopiami.


Tak jak przyroda budzi się do życia po zimie, wszystko jest lekkie i świeże, tak samo nasze ciało. To naturalne, że dieta wiosenna i zimowa różnią się od siebie.

Wiosną dobrze jest zacząć stosować dietę lekkostrawną. Z drugiej strony, dobrze jest uzupełnić w organizmie brakujące substancje. Dlatego bardzo dobrze jest włączyć do swojej diety produkty konopne, jeśli nie robiliśmy tego w ciągu roku.

Produkty konopne odpowiednie do wiosennego detoksu:

Nasiona konopi

Nasiona konopi są źródłem białka, niezbędnych aminokwasów i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Dostarczają organizmowi wielu minerałów i witamin. Stanowią kompleksowe źródło wszystkich substancji niezbędnych do zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Legenda głosi, że Budda podczas medytacji zjadał tylko 1 ziarno konopi dziennie.

Nasiona konopi można stosować w postaci surowej, która oczywiście zawiera najcenniejsze substancje, czyli całe nasiona konopi. Można je prażyć, dodawać do wypieków lub po prostu chrupać. Całe nasiona można również namoczyć w wodzie na noc, rano zmiksować w tej samej wodzie za pomocą blendera, a następnie odcedzić, aby uzyskać pożywne mleko roślinne.

Oczywiście nasiona łuskane są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ są lepiej trawione w postaci podstawowej i mają łagodny orzechowy smak. Jest to idealne pożywienie, zwłaszcza dla naszego mózgu i komórek nerwowych. Można go wykorzystać na wiele sposobów; wyobraźnia nie ma granic. Na przykład w kuchni, w sałatkach, zupach, pastach do smarowania, jogurtach, na chlebie i jako samodzielny przysmak.

Może Cię zainteresować:

Olej z nasion konopi

Z nasion konopi tłoczy się również olej z nasion konopi, który jest jednym z najcenniejszych olejów ze względu na idealną równowagę nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Stosuje się go również w kosmetyce; jest doskonały do masażu. Równoważy równowagę pH skóry i przywraca jej naturalny mikrofilm ochronny. Skóra jest największym organem naszego ciała, dlatego nie należy o niej zapominać podczas wiosennego oczyszczania.

Może Cię zainteresować:

Białko konopne

Białko konopne to również świetna opcja. Ten drobny proszek zawiera wszystkie składniki odżywcze nasion konopi. Ze względu na łatwą przyswajalność (zawiera 20% błonnika) nadaje się do detoksykacji organizmu. Białko konopne jest idealne do budowania i odbudowy masy mięśniowej oraz wzmacniania całego organizmu. Zawiera 50% białka. Jest odpowiednie dla sportowców, dzieci i osób starszych, po zabiegach chirurgicznych lub po prostu jako suplement diety dla zdrowego trybu życia, detoksykacji i utraty wagi.

Zastosowania białka konopnego są proste. Można je dodawać do past do smarowania, owsianki i smoothie. Można je stosować w czystej postaci, np. zmieszane z bananem lub kupić już przyprawione.

Może Cię zainteresować:

Herbata konopna

Jak wiadomo, stres ma duży wpływ na wszystkie procesy lecznicze zachodzące w organizmie. Jeśli układ nerwowy nie jest spokojny, nawet detoksykacja nie będzie skuteczna.

Herbata konopna ma pozytywny wpływ na cały układ nerwowy - uspokaja i odpręża, pomaga w bezsenności, migrenach, wspomaga trawienie. Odnotowano również jej pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia krwi, regulację poziomu cukru we krwi i obniżenie poziomu cholesterolu. Herbata konopna ma różnorodne działanie na organizm człowieka, wspomagając jego mechanizmy obronne.

Może Cię zainteresować:


Autor artykułu:

Alexandra mówi kilkoma językami świata i jest odpowiedzialna za kilka naszych stron. Codziennie pomaga klientom w rozwiązywaniu problemów i ulepsza świat dzięki naszym produktom konopi. 

alexandra@konopie-zdrowie.pl 

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.