Hlavní informace
 Napisz komentarz

Najczęstsze postanowienia noworoczne to zdrowszy tryb życia, odchudzanie, uprawianie sportu. Z rozpoczęciem Nowego Roku staramy się zacząć od nowa, być lepsi, ale niestety lubimy zmieniać nasze postanowienia czy diety i często kończy się to tak: po kilku tygodniach wracamy do starych nawyków. Dlatego Cannadorra oferuje porady ekspertów, aby pomóc Ci dotrzymać postanowień.


Chodzi o równowagę

„Choć może się to wydawać zaskakujące, radzę wszystkim nie podejmować decyzji impulsywnie. Najlepsze rezultaty jeśli chodzi o styl życia osiąga się dzięki rozwadze i cierpliwości.” podkreśla Ondřej Št'ovíček, dyrektor Canndorry.

„Podobnie jest ze zmianami w diecie, które są esencją wszystkich kuracji oczyszczających, diet regenerujących, programów odchudzających itp. Polecam poczekać na wiosnę, kiedy nasz organizm budzi się razem z naturą, a nasza dieta naturalnie się zmienia.” kontynuuje Ondřej i dodaje: „Wiosną zwykle preferujemy lżejsze, świeższe potrawy, przez co możemy uzupełnić brakujące substancje w organizmie. Wiosna to idealny czas na wypróbowanie produktów konopnych, które mogą okazać się wspaniałymi sojusznikami w realizacji Twoich postanowień.”

Zaczynając od nasion konopi

Po zimie organizm musi odzyskać siły i uzupełnić zapasy różnych, cennych substancji. Ponieważ nasiona konopi uznawane są za źródło praktycznie wszystkich substancji niezbędnych do zdrowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, to z pewnością dobry pomysł, aby dodawać je do różnych potraw.

„Z nasion konopi organizm może pozyskać białka, niezbędne aminokwasy i niezbędne kwasy tłuszczowe, a także szeroką gamę witamin i minerałów” mówi Ondřej Št'ovíček. W końcu nie bez powodu mówi się, że podczas medytacji Buddzie wystarczyło zaledwie ziarno konopi. 

Nasiona konopi można spożywać przede wszystkim w postaci surowej, niełuskanej, która naturalnie zawiera najcenniejsze substancje. Całe ziarna można prażyć, dodać do pieczenia lub po prostu pokruszyć. Alternatywą jest moczenie nasion w wodzie przez całą noc, a następnie miksowanie ich rano w tej samej wodzie za pomocą blendera. Ziarna można następnie odcedzić i wykorzystać do przygotowania pożywnego mleka roślinnego.

Druga opcja to łuskane ziarna. To idealny składnik diety, zwłaszcza dla naszego mózgu i komórek nerwowych. Mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, np. w sałatkach, zupach, pastach, jogurtach, na pieczywie oraz jako samodzielny przysmak. 

WSKAZÓWKA! Przepis: Jak łatwo i szybko przygotować mleko konopne?

Wyprzedaż na całe nasiona konopi

Abyś robił zakupy z przyjemnością, całe nasiona konopi są teraz tańsze o 20%!

Akcja!

Wysoka zawartość kwasów omega 3, 6 i 9, błonnika, minerałów i witamin, źródło energii i białka. Wzmacnia ...

Cena
Cena sprzedaży 6,80 zł
Przed rabatem8,50 zł
Akcja!

Wysoka zawartość kwasów omega 3, 6 i 9, błonnika, minerałów i witamin, źródło energii i białka. Wzmacnia ...

Cena
Cena sprzedaży 15,60 zł
Przed rabatem19,50 zł
Akcja!

Wysoka zawartość kwasów omega 3, 6 i 9, błonnika, minerałów i witamin, źródło energii i białka. Wzmacnia ...

Cena
Cena sprzedaży 35,20 zł
Przed rabatem44,00 zł

Herbata konopna

Jak dobrze wiadomo, sukces wszystkich kuracji i detoksykacji zależy od tego, czy system nerwowy jest spokojny. Innymi słowy, jeśli nie uwolnimy się od stresu, nasze wysiłki mogą całkowicie pójść na marne. Pomóc może nam herbata konopna, która ma pozytywny wpływ na cały układ nerwowy.

Herbata konopna koi i odpręża, pomaga zasnąć przy bezsenności lub migrenach, wspomaga trawienie, przyczynia się do wzmocnienia odporności, obniżenia ciśnienia krwi i regulacji poziomu cholesterolu czy cukru we krwi. Nie sposób wymienić wszystkich jej pozytywnych skutków na organizm człowieka” podsumowuje Ondřej Št'ovíček.

Białko konopne

Łatwo przyswajalne białko konopne o wysokiej zawartości białka również znajduje się na liście postanowień noworocznych. Zawiera wszystkie substancje odżywcze zawarte w nasionach konopi i świetnie pomaga w budowaniu i odbudowie masy mięśniowej oraz wzmacnianiu całego organizmu.

Naturalne w 50% białko roślinne, najwyższa wchłanialność (90%), bez zawartości laktozy i glutenu, ...

Cena
Cena sprzedaży 59,90 zł

Drobno zmielone proteiny konopne z dodatkiem kakao i banana poddane procesowi obróbki w niskiej ...

Cena
Cena sprzedaży 122,00 zł

Drobno zmielone proteiny konopne z dodatkiem kakao i banana poddane procesowi obróbki w niskiej ...

Cena
Cena sprzedaży 21,90 zł

„W praktyce jednak udowodniono, że białko konopne doceniają nie tylko osoby, które starają się prowadzić zdrowszy tryb życia, schudnąć czy poddać się detoksykacji: jest ono również odpowiednie dla sportowców, dzieci i seniorów” podkreśla Ondřej.

Białko konopne jest bardzo łatwe w aplikacji: można je dodawać do smarowideł, kaszek czy koktajli. Może być używane w czystej postaci, na przykład zmieszane z bananem lub zakupione już z dodatkiem aromatu.

Olej z nasion konopi- balsam dla ciała i duszy

Jeśli nie odpowiadają nam ziarna, możemy sięgnąć po jeden z wykonanych z nich produktów. Podstawowym produktem konopnym jest olej konopny, otrzymywany przez tłoczenie nasion.

„Olej z nasion konopi jest jednym z najcenniejszych olejów spożywczych w historii, dzięki idealnemu stosunkowi nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6 i 9. Ma on niezliczone zastosowania, zwłaszcza w gotowaniu na zimno. Ponadto znalazł zastosowanie w kosmetyce i masażu, ponieważ przyczynia się do utrzymania równowagi pH skóry i regeneruje naturalny mikrofilm ochronny, a ponieważ skóra jest największym organem naszego ciała, nie powinniśmy o tym zapominać podcza oczyszczania organizmu” wyjaśnia Ondřej Št'ovíček.

TOP!

Organiczny najwyższej jakości olej konopny, tłoczony na zimno z nasion konopi czeskich. Najlepszy olej ...

Cena
Cena sprzedaży 59,00 zł
TOP!

Organiczny najwyższej jakości olej konopny, tłoczony na zimno z nasion konopi czeskich. Najlepszy olej ...

Cena
Cena sprzedaży 35,00 zł
Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.