Hlavní informace
 Napisz komentarz

Olej konopny ma szerokie zastosowanie w kuchni ze względu na swoje dobroczynne działanie na ludzki organizm. Właściwości oleju konopnego nie kończą się tylko na jego wewnętrznym zastosowaniu. Można go także stosować zewnętrznie, np. na skórze – jak wtedy działa?


Olej konopny może pomóc w leczeniu stanów zapalnych skóry, takich jak egzema i łuszczyca, blizny potrądzikowe i suchość skóry.

Dlaczego olej konopny ma pozytywny wpływ na skórę?

Cząsteczki zawarte w oleju konopnym mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie skóry.

  • Równowaga kwasów tłuszczowych w celu odmłodzenia i nawilżenia skóry:

Kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. A odpowiednia równowaga kwasów tłuszczowych sprawia, że skóra jest promienna i wygląda młodo. Odpowiednia równowaga kwasów tłuszczowych przyspiesza też gojenie się skóry. Osoby z niedoborem kwasów omega 3 i 6 mogą mieć szorstką, łuszczącą się skórę. A ponieważ olej konopny zawiera kwasy omega 3, 6 i 9 we właściwych proporcjach, pomaga on w utrzymaniu prawidłowej równowagi sebum. Dzięki olejowi konopnemu skóra wygląda na odmłodzoną, olej konopny na twarz eliminuje matowość spowodowaną uszkodzeniami związanymi z wiekiem.

Olej konopny jest bogaty w tłuszcze nienasycone, takie jak kwas linolowy, kwas γ-linolenowy i kwas α-linolenowy. Te trzy kwasy tłuszczowe mogą mieć wpływ na poprawną strukturę skóry, pomagając skórze zachować wilgotność. Mają one również korzystny wpływ na suchą, szorstką skórę oraz mogą wpływać na płynność błony komórkowej i transport elektrolitów.

TOP!

Organiczny najwyższej jakości olej konopny, tłoczony na zimno z nasion konopi czeskich. Najlepszy olej ...

Cena
Cena sprzedaży 59,00 zł
TOP!

Organiczny najwyższej jakości olej konopny, tłoczony na zimno z nasion konopi czeskich. Najlepszy olej ...

Cena
Cena sprzedaży 35,00 zł
  • Silne właściwości przeciwzapalne:

Olej konopny na zmarszczki? Właściwości przeciwzapalne oleju konopnego pomagają zmniejszyć plamy starcze i drobne zmarszczki. Obecność w oleju kwasów tłuszczowych zwiększa produkcję nowych komórek skóry. Zmniejsza to tempo powstawania plam starczych i skutecznie leczy skórę.

Olej konopny zawiera silne związki przeciwzapalne, takie jak kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i CBD. Mogą one pomóc zmniejszyć objawy związane ze stanami zapalnymi skóry, takimi jak suchość skóry, swędzenie i ból. Stosowanie oleju konopnego może także przynieść korzyści osobom cierpiącym na stany zapalne skóry. 

Stosowanie oleju może być pomocne w problemach takich jak:

- wyprysk
- atopowe zapalenie skóry
- łojotokowe zapalenie skóry
- wyprysk żylakowy
- łuszczyca
- liszaj płaski
- trądzik różowaty

  • Działa przeciw starzeniu się skóry

Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest brak jej nawilżenia. Brak nawilżenia powoduje to, że skóra wygląda na suchą i starą, przez co jest bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane wielorakimi czynnikami. Z wiekiem nasza skóra traci zdolność wchłaniania i zatrzymywania wilgoci, dlatego musimy o nią bardziej dbać. Olej konopny zapewnia i utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry przez co jest ona zdrowa i jędrna. Olej z nasion konopi ma naturalne właściwości nawilżające. Po nałożeniu go na skórę skutecznie się wchłania i nawilża skórę.

Olej z nasion konopi jest bogaty w przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C, E, F i kwasy tłuszczowe, które wzmacniają zewnętrzną warstwę skóry, przez co może ona zatrzymywać wodę. Dzięki temu skóra jest jędrniejsza i ma mniejszą ilość drobnych zmarszczek.

Olej konopny zawiera też związki, które zmniejszają stres oksydacyjny. Stres oksydacyjny występuje, gdy cząsteczki albo atomy zwane rodnikami uszkadzają skórę, co z czasem prowadzi do powstawania zmarszczek.

Olej konopny na twarz zawiera również związki, które zwalczają oznaki starzenia się skóry poprzez:

- Stymulację regeneracji skóry
- Poprawę elastyczności i jędrności skóry
- Redukcję zmarszczek
- Redukcję matowości skóry i poprawę jasności skóry
- Zatrzymywanie wilgoci w skórze
- Zwiększenie produkcji kolagenu

  • Ochrona przed słońcem

 Jak już wspomniano wyżej, uszkodzenia spowodowane przez słońce oraz obecność ciężkich zanieczyszczeń w powietrzu mają drastyczny wpływ na zdrowie skóry, a w dalszej kolejności  na jej starzenie się. Promieniowanie UV uszkadza górne warstwy skóry, co prowadzi do utraty kolagenu.

Olej konopny może chronić skórę, przeciwdziałając uszkodzeniom spowodowanym przez rodniki. Rodniki powstają pod wpływem promieniowania słonecznego, a także  z zanieczyszczonego środowiska.

Konopie zawierają również kwas α-linolenowy i kwas linolowy, które pomagają uszkodzoną skórę przez promieniowanie UV poprzez zwiększenie wydalania melaniny. Zarówno kwas α-linolenowy, jak i linolowy mogą pomóc zmniejszyć przebarwienia lub nadmierne ciemnienie skóry, które zazwyczaj występują po ekspozycji na słońce.

Olej konopny na twarz jak stosować?

Istnieją dwa główne sposoby wykorzystania oleju konopnego. Możesz użyć wysokiej jakości oleju bezpośrednio na skórę do regularnych masaży lub stosować produkty dodatkiem oleju konopnego, które również posiadamy w swoim asortymencie.

Jeśli stosujesz olej konopny do leczenia trądziku i chcesz go nakładać miejscowo, nałóż olej bezpośrednio na czystą skórę i pozostaw na jedną do dwóch minut.  Następnie spłucz ciepłą wodą.

Możesz też mieszać olej konopny ze swoim ulubionym olejkiem eterycznym:

Przepis na olejek do pielęgnacji skóry

  • 1/4 szklanki oleju konopnego
  • 2 łyżeczki roztopionego oleju kokosowego (można go roztopić w kuchence mikrofalowej - włóż potrzebną ilość do naczynia do kuchenek mikrofalowych i podgrzewaj w 30-sekundowych odstępach, mieszając pomiędzy każdą przerwą, aż do całkowitego rozpuszczenia się produktu)
  • 4-5 kropli olejku poprawiającego kondycję skóry, m.in. lawenda lub rozmaryn.

Uwaga: olejki eteryczne, takie jak lawenda lub rozmaryn, powinny być stosowane wyłącznie miejscowo i w postaci rozcieńczonej. Nie stosuj olejków eterycznych wewnętrznie. Wiele z nich jest toksycznych!

Jeśli po aplikacji wystąpią jakieś niepożądane reakcje, takie jak np. zaczerwienienie, swędzenie, może to oznaczać, że jesteś uczulony na olej z nasion konopi.

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.