Hlavní informace
 Napisz komentarz

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest zdrowszy styl życia, utrata zbędnych kilogramów i regularne ćwiczenia. W Nowym Roku staramy się pewne rzeczy zacząć od nowa, w lepszy sposób. Ale bądźmy ze sobą szczerzy, przechodzimy na diety, które często kończą się tak samo: po kilku tygodniach wracamy do naszych starych nawyków. Dlatego Konopie-Zdrowie oferuje porady ekspertów, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.


Zrób to z rozwagą

„Chociaż może to być zaskakujące, wszystkim niecierpliwym ludziom radzę nie podejmować pochopnie noworocznych postanowień. Najlepsze wyniki w dziedzinie stylu życia osiąga się z cierpliwością i rozwagą”- wyjaśnia Ondrej Stovicek, dyrektor Konopie-Zdrowie.

„To samo dotyczy zmiany diety, która jest podstawą wszystkich procedur oczyszczania, zdrowego odżywiania, programów odchudzających itp. Polecam poczekać z nimi do wiosny, kiedy nasze ciała obudzą się wraz z naturą i nasza dieta zmieni się naturalnie”, kontynuuje Stovicek i dodaje: „Na wiosnę preferujemy lżejsze, świeże produkty, które dostarczają nam brakujących substancji do organizmu. Wiosna jest zatem idealna do wypróbowania różnych produktów marihuany, które mogą stać się potężnymi sojusznikami podczas wypełniania Twoich postanowień”.

Zacznijmy od nasion konopi

Po zimie ciało musi zyskać siłę i odnowić zapasy różnych rzadkich związków. A ponieważ nasiona konopi są źródłem praktycznie wszystkich substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego możesz je dodawać do różnych posiłków.

„Nasiona konopi mogą być źródłem białka, niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz wielu witamin i minerałów dla ludzkiego organizmu” - wyjaśnia Ondrej. W końcu mówi się, że podczas medytacji Budda spożywał tylko jedno ziarno konopi dziennie.

Nasiona konopi mogą być spożywane zarówno łuskane, jak i całe, które oczywiście zawierają najwięcej cennych substancji. Całe nasiona można upiec, dodać podczas pieczenia lub po prostu zjeść. Możesz też je namoczyć przez noc, a rano zmiażdżyć z wodą mikserem, przefiltrować i przygotować delikatne mleko konopne.

Inną opcją są łuskane nasiona konopi. Jest to idealne jedzenie szczególnie dla funkcjonowania naszego mózgu i komórek nerwowych. Nasiona mogą być stosowane naprawdę uniwersalnie, na przykład do sałatek, zup, past do smarowania, jogurtów, z chlebem lub samodzielnie jako przekąska. Ich smak jest podobny do orzechów.

Białko konopne

Łatwo przyswajalna proteina konopna o wysokiej zawartości białek ma również swoje miejsce w noworocznych postanowieniach. Zawiera wszystkie pożywne substancje z nasion konopi i jest świetną pomocą do wzrostu i odnowy tkanki mięśniowej oraz wzmocnienia całego organizmu.

Sprawdziliśmy, że białko konopne jest doceniane nie tylko przez tych, którzy starają się prowadzić zdrowy styl życia, chcą zrzucić zbędne kilogramy lub przechodzą detoksykację: nadaje się również dla sportowców, do odżywiania dzieci i seniorów”,wyjaśnia Ondrej. 

Stosowanie białka z konopi jest bardzo proste: można je dodawać do past do smarowania, kaszy lub koktajli. Białko można stosować w czystej postaci lub można je zmieszać na przykład z bananem. Istnieje też możliwość zakupu białka smakowego.

Herbata konopna

Jak wiadomo, sukces wszystkich zabiegów i detoksykacji polega na tym, czy układ neurologiczny jest spokojny, czy nie. Innymi słowy, jeśli nie pozbędziemy się stresu, nasz wysiłek może być na próżno. I tutaj herbata z konopi indyjskich może znacznie pomóc, ponieważ ma pozytywny wpływ na cały układ neurologiczny.

„Herbata z konopi działa relaksująco i uspokajająco, przynosi ulgę w bezsenności lub migrenach, pomaga w trawieniu, pomaga wzmocnić układ odpornościowy, obniża ciśnienie krwi, reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi. O wszystkich jej pozytywnych skutkach dla ludzkiego ciała nie da się opowiedzieć w jednym artykule”, mówi Ondrej Stovicek.

Olej z konopi - balsam dla ciała i duszy

Jeśli chcemy wypróbować też innych produktów niż nasion, możemy sięgnąć po produkty, które są z nich wykonane. Podstawowym produktem konopnym jest olej konopny wytwarzany przez wyciskanie nasion.

„Olej konopny jest jednym z najbardziej cenionych olejów roślinnych dzięki idealnemu stosunkowi nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Ma on wiele zastosowań, szczególnie w zimnych posiłkach. Poza tym, znalazł również zastosowanie w kosmetykach i masażach, ponieważ pomaga utrzymać pH skóry i regeneruje naturalną warstwę ochronną. Biorąc pod uwagę, że skóra jest największym organem naszych ciał, nie powinniśmy zapominać o niej podczas dbania o ciało”- wyjaśnia Ondrej Stovicek.

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.