Hlavní informace
 Napisz komentarz

Międzynarodowy Dzień Konopi w tym roku przypada na piątek, 20 kwietnia. Czy to w ogóle możliwe, że konopie mają swój dzień międzynarodowy? Czy wiesz, że numer 420 jest powiązany z konopiami indyjskimi i ma własną konopną historię? Wielu entuzjastów konopi nie słyszało jeszcze o tych liczbach, więc spróbujemy przybliżyć znaczenie i pochodzenie tych magicznych konopnych numerów.


Jak to się zaczęło od 420?

Numery 420 (lub 4:20, 4/20) należą do najbardziej znanych na świecie sloganów związanych z konopiami indyjskimi.

W krajach anglojęzycznych zwykle zapisuje się w terminie miesiąc, a następnie dzień - co oznacza, że 20 kwietnia może być kwiecień 20-tego (420, 4:20, 4/20). Wielu rozumie również, że czas 4:20 (jeden rano lub wieczorem) jest właściwym czasem dla konopi.

Osoby rozpoczynające przygodę z konopiami często powracają do tych liczb, jeśli mówią o konopiach indyjskich. Podobnie jak wiele czasopism tematycznych i artykułów dotyczących konopi indyjskich, te magiczne liczby są analizowane. Jak te liczby mogą być tak popularne, że stały się dniem międzynarodowym, nawet w konopnym kalendarzu?

Śladami numeru 420

Tradycyjnie termin ten zaczął się w 1970 roku, gdy studenci z Kalifornii uczęszczali do liceum w San Rafael. Grupa nastolatków pierwotnie nazywała się "Waldos", nazwana imieniem Wielkiego Muru, gdzie uczniowie spotykali się zawsze w odpowiednie popołudnie.

Grupa Waldos planowała zebrać niektóre z porzuconych pół konopi i spotykały się przy posągu Ludwiga Pasteura w szkolnej sali o godzinie czternastej i dwudziestej. Ponieważ nie mogli zawsze znaleźć porzucone pola marihuany , często wracali do tego wydarzenia.

Podjęto kilka nieudanych prób odnalezienia tajnego miejsca. Jednak poszukiwania stały się tradycją, gdzie chłopcy w Kalifornii zawsze organizowali wydarzenie o nazwie "Louise" 16:20.

A może było zupełnie inaczej?

Oprócz tej hipotezy są jeszcze inni, na przykład fani Grateful Dead (którzy ponownie nazywali Deadheads), również mieszkali w okolicy San Rafael i rzekomo używali tego terminu (420) przed Waldosem.

Jeśli spróbujemy znaleźć prawdziwe znaczenie słowa 420, istnieje niebezpieczeństwo, że jesteśmy splątani z różnymi hipotezami, które często odpowiadają naukom cywilizacji pozaziemskiej. Czy była to liczba 420, kiedy pierwszy kosmita wylądował na Ziemi?

Teraz jest jasne, że 420 ma ogromne znaczenie - przynajmniej przez następne 420 lat 20 kwietnia staje się coraz bardziej popularny, nawet fani marihuany wychodzą na ulice, by świętować to święto.

Ciekawostka

Jeśli pomyślimy dalej, okazuje się, że numer 420 mamy i w kraju naszych sąsiadów -  w Czechach. W szczególności jest to numer kierunkowy + 420 ... Czy myślisz, że ten numer kierunkowy ma coś wspólnego z Międzynarodowym Dniem Konopi...?

 

Kwiaty o zawartości 7% CBG. Uprawiane i zbierane ręcznie w Czechach. Relaks i odprężenie.

Cena
Cena sprzedaży 29,00 zł
TOP!

Naturalny produkt konopny poprawiający jakość snu 10 ml - ok. 250 kropli

Cena
Cena sprzedaży 240,00 zł
TOP!

Olej konopny wzbogacony CBD (10% wagowo) dla psa Zawierający 970mg CBD, weterynaryjny produkt leczniczy

Cena
Cena sprzedaży 192,00 zł
Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.