Hlavní informace
 Napisz komentarz

Zachęcaj do swojej odporności w miesiącach zimowych. W tym artykule podsumowano wszystkie ważne i znane efekty działania konopi indyjskich i substancji zawartych w ludzkim organizmie. Marihuana zawiera ponad 1000 różnych kannabinoidów, substancji, które są również naturalną częścią organizmu człowieka. 


Te ludzkie są nazywane endokanabinoidami i są częścią ludzkiego układu endokanabinoidowego, który harmonizuje praktycznie wszystkie funkcje naszego organizmu - trawienie, wzrost, rozwój, układ nerwowy, obronę, metabolizm.

Jak kannabiny (ludzkie i konopne) wpływają na organizm ludzki:

1) Kannabinoidy (CBD) harmonizują naturalne procesy zachodzące w organizmie, wspierając w ten sposób jego obronę.

2) Poprzez proste życie i oddychanie nasze ciało tworzy szkodliwe wolne rodniki. Kannabinoidy pomagają odwrócić ten proces i tłumić wolne rodniki.

3) Kannabinoidy faktycznie zabijają komórki mózgowe, ale są to komórki zwane glejakami, które są komórkami nowotworowymi mózgu. Wszystkie inne komórki mózgowe kannabinoidy chronią i leczą. (Komórki glejaka nie tolerują kannabinoidów.)

4) Z wyjątkiem owadów, dla każdego zwierzęcia na tej planecie odkrywamy endokanabinoidy, począwszy od skorupiaków powyżej. System endokannabinoidowy utrzymuje równowagę funkcji naszego organizmu (homeostazy).

5) Kannabinoidy chronią serce przed arytmią.

 

6) Kannabinoidy spowalniają proces starzenia. Myszy wrażliwe na kannabinoidy żyją dłużej, a myszy, których mózgi zablokowały receptory CB1, umierają wcześniej.

7) Kannabinoidy łagodzą choroby wątroby i uporczywe swędzenie. Pomaga także w problemach ze snem i depresji. Konopie są tu od setek milionów lat.

8) Zgodnie z badaniem funkcji mózgu przeprowadzonym na 150 osobach z depresją, kannabinoidy chronią mózg przed śmiercią komórkową, a także chronią neurony.

9) Kannabinoidy chronią komórki nerwowe przed śmiercią, a tym samym przed chorobą Alzheimera.

10) Kiedy odczuwamy apetyt, dzieje się tak dlatego, że nasze ciało stworzyło substancje podobne do naturalnych kannabinoidów. Po nasyceniu produkcja tych substancji ustanie. Odbieranie żywności jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych.

 

 
 
 
 
Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.