Content
Images 1

Terpeny są bardzo ważną częścią konopi i są odpowiedzialne za specyficzny zapach i smak poszczególnych odmian. Fakt, że chodzi o konopie indyjskie, które znamy głównie przez zapach. Zapach nie zawsze tylko pachnie.

Terpeny konopi - co to jest?

Kwiaty konopne wykluczają bardzo ważne oleje aromatyczne lub terpeny oprócz znanych kanabinoidów THC i CBD. Są wtedy odpowiedzialni za bardzo bogatą ofertę aromatów i smaków odmian konopi. W ostatnich latach nauka zwróciła uwagę na to, jak terpeny wpływają na efekt końcowy i działanie lecznicze konopi indyjskich. Każda odmiana zawiera różne proporcje niektórych typów terpenów, a każdy terpen ma inne właściwości.

Konopie zawierają ponad 200 różnych rodzajów terpenów, główne to około 30. Opiszemy najważniejsze i będziemy polecać odmiany, w których znajdują się te terpeny.

Caryophyllene

Caryophyllene jest bardzo ostrym, pieprznym terpenem zawierającym głównie czarny pieprz, cynamon, oregano, bazylię lub rozmaryn.Kariofylen reaguje z obwodowymi receptorami CB2 i działa przeciwzapalnie - dlatego często występuje w preparatach, a zwłaszcza w zapaleniu mastitis. Jego inne potencjalne skutki to: pomoc w bólu, tworzenie stanu relaksacji.

Odmiany, które można postawić na wydzielanie kariofiliny, to klasyczne OG Kush, Bubba Kush lub wysoce aromatyczny Chemdawg.

Myrcen

Myrcen (lub beta-mircen) jest terpenem liczne np mango, chmiel, liści laurowych, tymianek, bazylia i ostatecznie tylko w rozkwicie konopi. Naukowcy z stromym wzgórzu Lab szacują, że może to być po prostu myrcen, który pożycza niektóre odmiany konopi typowa Indica efektów, bardzo uspokajające. Co ciekawe, myrcen znajduje się również w mang. jednak niektórzy użytkownicy marihuany przysięgać konsumpcji dojrzałych mango w celu przedłużenia działania marihuany, co może być wyjaśnione przez myrcen synergii z THC.

Jeśli szukasz odmian bogatych w mircen, zalecamy na przykład typowo fioletowy Mango Kush, Purple Kush lub słynną White Widow.

Humulen

Humulen występuje w przyrodzie głównie w goździkach, bazylii, chmielu i konopiach indyjskich. Jego aromat jest bardzo ziemisty i drzewny, z okazjonalnymi nutami przypraw. Niemniej skutki marihuany jest często związane ze wspieraniem apetyt humulen działa dokładnie odwrotnie: uczucie głodu może skutecznie stłumić. 

Terpenium można znaleźć w światowej sławy White Widow, potężnym Sour Diesel lub popularnym Skywalker.

Limonen

Smak Citron w Super Lemon Haze lub Jack Herer może być Limonen. Terpene ma już swoje miejsce w medycynie, ponieważ znany jest ze swoich terapeutycznych właściwości. Nic więc dziwnego, że limonen zawarty w konopiach przynosi również takie efekty.

Wśród potwierdzonych badań znajdują się: poprawa samopoczucia, zmniejszenie stresu, właściwości przeciwbakteryjne, właściwości przeciwgrzybiczne, pomoc w zgadze, polepsza wchłanianie innych terpenów po zastosowaniu na skórę, błony śluzowe lub przewód pokarmowy.

Konopie indyjskie i ich synergia z kanabinoidami

Eksploracja terpenów konopnych to nowy trend. Naukowcy koncentrują się na kannabinoidach. Istnieje ponad 150 aromatycznych węglowodorów, które stanowią istotną część żywic lub olejków eterycznych i wpływają nie tylko na zapach, ale także na smak i kolor roślin. Efekty oddziaływania kannabinoidów i terpenów zostały kilkakrotnie udowodnione naukowo. Na przykład dr Ethan Russo w swojej osoczu THC z 2011 r. Wykazał, że składniki nie zawierające kanabinoidów, w tym terpenoidy, tłumią działanie narkotyczne THC, zwiększając w ten sposób tak zwany indeks terapeutyczny, jednocześnie pomagając w lepszej absorpcji CBD.

Oznacza to mniejszy efekt narkotyczny przy wyższych dawkach terapeutycznych. Jeśli szukasz odpowiedniej odmiany, polegaj na swoim nosie, który Cię pachnie, to wszystko

źródło

http://www.cannapedia.cz

https://www.medicaljane.com/category/cannabis-classroom/terpenes/#introduction-to-terpenes

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/1678-terpeny-a-terpenoidy-voni-leci-synergizuji?rubricId=4

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/1842-konopi-synergie-terpenu

https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/373-terpeny-co-stoji-za-vuni-konopi

https://www.alchimiaweb.com/blogen/marijuana-terpenes-effects/

Mtracking

Jak i z czego produkuje się żywność konopną?

Żywność z konopi jest w 100% naturalnym produktem pochodzącym ze spożywczego gatunku konopi siewnej, która nie zawiera THC. Ziarno roślin dostępne jest w naturalnej postaci, łuskane, jako olej tłoczony na zimno lub jako proteina (białko roślinne). Na herbatę zbieramy ręcznie młode kwiaty roślin.

Ulubione produkty z konopi

top! Akcja
cbg-olej-5-suplement-diety

CBG olej z konopi 5%, 10 ml

Olej konopny wzbogacony o CBG (5% w/w) - 10 ml Unikalny suplement diety, który wspiera odporność i ma ...

Cena
Oryginalna cena przed rabatem189,00 zł
Cena sprzedaży:159,00 zł
top!
kapiel konopna

Konopny woreczek do kąpieli 45g

Woreczek z ziołem konopi z dodatkiem oleju z konopi dla pełnego relaksu, 45g

Cena
Cena sprzedaży:15,50 zł
top!
maść konopna, maść z nagietkiem, maść z konopi

Konopna maść z nagietkiem, 100ml

Maść konopna z wyciągiem z nagietka jest idealna dla skóry, pomaga w jej regeneracji. W 100% naturalna- ...

Cena
Cena sprzedaży:49,00 zł
top!
olej z konopi dla zwierząt, psów, kotów, koni zdrowa sierść witalność

BIO olej z konopi dla zwięrząt 500ml

Czeski olej z najwyższej jakości konopi indyjskich BIO dla zwierząt. Jest tłoczony na zimno. Najlepszy ...

Cena
Cena sprzedaży:59,00 zł
top!
olej, konopny, olej, z konopi, czeski olej

Olej z nasion konopi, BIO 250ml

Organiczny najwyższej jakości olej konopny, tłoczony na zimno z nasion konopi czeskich. Najlepszy olej ...

Cena
Cena sprzedaży:45,00 zł
top!
olej z konopi olejek z drzewa herbacianego antyseptyczne regenerujące serum na skórę

Olej z konopi z olejkiem z drzewa...

Olej z konopi z olejkiem z drzewa herbacianego - antyseptyczne i regenerujące serum na skórę - 30 ml

Cena
Cena sprzedaży:39,00 zł