Hlavní informace
 Napisz komentarz

Terpeny są bardzo ważną częścią konopi i są odpowiedzialne za specyficzny zapach i smak poszczególnych odmian. Fakt, że chodzi o konopie indyjskie, które znamy głównie przez zapach. Zapach nie zawsze tylko pachnie.


Terpeny konopi - co to jest?

Kwiaty konopne wykluczają bardzo ważne oleje aromatyczne lub terpeny oprócz znanych kanabinoidów THC i CBD. Są wtedy odpowiedzialni za bardzo bogatą ofertę aromatów i smaków odmian konopi. W ostatnich latach nauka zwróciła uwagę na to, jak terpeny wpływają na efekt końcowy i działanie lecznicze konopi indyjskich. Każda odmiana zawiera różne proporcje niektórych typów terpenów, a każdy terpen ma inne właściwości.

Konopie zawierają ponad 200 różnych rodzajów terpenów, główne to około 30. Opiszemy najważniejsze i będziemy polecać odmiany, w których znajdują się te terpeny.

Caryophyllene

Caryophyllene jest bardzo ostrym, pieprznym terpenem zawierającym głównie czarny pieprz, cynamon, oregano, bazylię lub rozmaryn.Kariofylen reaguje z obwodowymi receptorami CB2 i działa przeciwzapalnie - dlatego często występuje w preparatach, a zwłaszcza w zapaleniu mastitis. Jego inne potencjalne skutki to: pomoc w bólu, tworzenie stanu relaksacji.

Odmiany, które można postawić na wydzielanie kariofiliny, to klasyczne OG Kush, Bubba Kush lub wysoce aromatyczny Chemdawg.

Myrcen

Myrcen (lub beta-mircen) jest terpenem liczne np mango, chmiel, liści laurowych, tymianek, bazylia i ostatecznie tylko w rozkwicie konopi. Naukowcy z stromym wzgórzu Lab szacują, że może to być po prostu myrcen, który pożycza niektóre odmiany konopi typowa Indica efektów, bardzo uspokajające. Co ciekawe, myrcen znajduje się również w mang. jednak niektórzy użytkownicy marihuany przysięgać konsumpcji dojrzałych mango w celu przedłużenia działania marihuany, co może być wyjaśnione przez myrcen synergii z THC.

Jeśli szukasz odmian bogatych w mircen, zalecamy na przykład typowo fioletowy Mango Kush, Purple Kush lub słynną White Widow.

Humulen

Humulen występuje w przyrodzie głównie w goździkach, bazylii, chmielu i konopiach indyjskich. Jego aromat jest bardzo ziemisty i drzewny, z okazjonalnymi nutami przypraw. Niemniej skutki marihuany jest często związane ze wspieraniem apetyt humulen działa dokładnie odwrotnie: uczucie głodu może skutecznie stłumić. 

Terpenium można znaleźć w światowej sławy White Widow, potężnym Sour Diesel lub popularnym Skywalker.

Limonen

Smak Citron w Super Lemon Haze lub Jack Herer może być Limonen. Terpene ma już swoje miejsce w medycynie, ponieważ znany jest ze swoich terapeutycznych właściwości. Nic więc dziwnego, że limonen zawarty w konopiach przynosi również takie efekty.

Wśród potwierdzonych badań znajdują się: poprawa samopoczucia, zmniejszenie stresu, właściwości przeciwbakteryjne, właściwości przeciwgrzybiczne, pomoc w zgadze, polepsza wchłanianie innych terpenów po zastosowaniu na skórę, błony śluzowe lub przewód pokarmowy.

Konopie indyjskie i ich synergia z kanabinoidami

Eksploracja terpenów konopnych to nowy trend. Naukowcy koncentrują się na kannabinoidach. Istnieje ponad 150 aromatycznych węglowodorów, które stanowią istotną część żywic lub olejków eterycznych i wpływają nie tylko na zapach, ale także na smak i kolor roślin. Efekty oddziaływania kannabinoidów i terpenów zostały kilkakrotnie udowodnione naukowo. Na przykład dr Ethan Russo w swojej osoczu THC z 2011 r. Wykazał, że składniki nie zawierające kanabinoidów, w tym terpenoidy, tłumią działanie narkotyczne THC, zwiększając w ten sposób tak zwany indeks terapeutyczny, jednocześnie pomagając w lepszej absorpcji CBD.

Oznacza to mniejszy efekt narkotyczny przy wyższych dawkach terapeutycznych. Jeśli szukasz odpowiedniej odmiany, polegaj na swoim nosie, który Cię pachnie, to wszystko

Powiedz coś tutaj...
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszym komentującym.